Egészségkommunikáció
Egészségfejlesztő üzenetek és tartalmak
Weboldalunk Egészség-Hírek rovatában orvosaink, szakdolgozók által kifejezetten laikusok számára összeállított, egészségtudatossággal, prevencióval kapcsolatos hosszabb írásokat, valamint az egészségügyi ellátást érintő kiemelt híreket teszünk közzé.
Eddigi témáink:
- Úszkáló homályok a szemben - a "repülő muslica" jelenség
- A II-es típusú cukorbetegség megelőzése serdülő korban
- UV fény hatásai és fényvédelem
- A prosztata megnagyobbodás - amit minden férfianak tudnia kell
- A demenciáról - röviden
- Nyaki fájdalom és izomhúzódás – amit tudni érdemes
- Alvás = Derékfájás? Hogyan találjuk meg az ideális megoldást?
- Migrén – Több mint egy fejfájás
- Méhnyakrák - egy megelőzhető betegség
- COPD - Egy kevéssé ismert, de gyakori tüdőbetegség
Fontosnak tartjuk a célzott egészségfejlesztő üzenetek megfogalmazását. Oly módon próbáljuk meg felkelteni a figyelmet egy-egy téma iránt, hogy az tartós élményt jelentsen és így beépüljön a gondolkodásmódunkba.
Hatékony eszközt jelent a kommunikációnkban, hogy 2024. ősz folyamán elindítottuk Facebook oldalunkat, amely a Szakrendelő első közösségi média felülete.
Eddigi kiemelt aktivitásaink:
- A mellrák elleni közdelem világnapján (2025. október 01.) emlőönvizsgálat-oktatással vártuk az érdeklődőket a Kapás utcai épületben. Örömmel láttuk, hogy valamennyi korosztály képviseltette magát: a legfiatalabb érdeklődő hölgy 21, a legidősebb 85 éves volt.
- Az Alzheimer-kór világnapján (2025. szeptember 21.) a Kapás utcai épületben különbségkereső memóriajátékkal vártuk Pácienseinket – a játék nem csak figyelem és agytorna, hanem a várakozás perceit is kellemesebbé tette sokak számára.
- Minden lépés számít lépcsőző programunkat (2025. márciusban) a hozzánk érkező látogatók, páciensek felé is kiterjesztettük. Liftjeinek mellé a lépcsőzés, mint egyszerű, de nagyszerű mozgásformát bemutató plakátokat helyeztünk el, ösztönözve ezzel a hozzánk érkezőket arra, hogy ha tehetik, lift helyett a lépcsőt használják.
- Hiszünk benne, hogy a jókedv nemcsak a testnek, hanem a léleknek is gyógyír. A Betegek Nemzetközi Világnapján (2025.02.11.) szerettünk volna mosolyt csalni a hozzánk érkező pácienseink arcára. Kapás utcai épületünk különböző pontjain az ország leghíresebb orvosának, Dr. Bubónak bölcs és humoros tanácsait rejtettük el, amit a hozzánk érkezők örömmel fogadtak, fotóztak.
- A Rák világnapján (2025.02.04) munkatársunk lila szalag kitűzésével jelezték a rákkal szembeni küzdelem iránti elkötelezettségüket, a betegséggel élők támogatását, a rákprevenció és a korai felismerés fontosságát.
|
|
![]() |
![]() |
Online és offline média kapcsolatok
Szorosan együttműködünk fenntartónkkal, a II. kerületi Önkormányzattal a lakosság felé történő kommunikációban is.
A Budai Polgár kerületi újság szerkesztőségével fennálló kiváló kapcsolatnak köszönhetően módunk van arra is, hogy Egészségnapjainkról szóló felhívásaink, valamint a Szakrendelő tevékenységéről szóló írásaink nyomtatott formában és a lap online felületein is megjelentessük.
- Aktív párbeszéd a lakossággal - interjú dr. Stubnya Gusztáv főigazgató főorvossal (2025.02.25.)
- Kerületi egészségnapok: Minden ötödik szűrővizsgálat jelzett valamilyen tünetmentes problémát - interjú dr. Jákó Kinga prevenciós igazgatóval (2024.12.08.)
- Egészségnapot tart a Szakrendelő - programajánló (2024.10.27)
- Őszi egészségnap a II. kerületben - programajánló (2024.10.06.)
- Szűrővizsgálatokkal segítettek - beszámoló a szűrőnapról (2024.05.22.)
.jpg)
.jpg)
