X
1027 Budapest, Kapás u. 22.
Időpontfoglalás
Orvosaink rendelési ideje
Főoldal Rólunk Menedzsment Munkatársaink Állásajánlatok EgészségHírekSzakrendeléseink Alapellátás Háziorvosi ügyelet Felnőtt háziorvos szolgálat Házi gyermekorvosi szolgálat Felnőtt fogorvosi szolgálat Gyermek fogorvosi szolgálat Védőnői Szolgálat Iskolaorvosi ellátás Iskolavédőnői ellátás Információk Beutaló kötelezettség Betegjogi képviselő Betegjogok EgészségAblak információk Egészségügyi dolgozók jogai Sürgősség esetei Közérdekű adatok Minőségpolitika Szabályzatok Vonatkozó jogszabályok Betegellátás dokumentumai Egészségfejlesztés Ismertető Munkahelyi egészségfejlesztés Egészségkommunikáció Előadások, továbbképzések Szűrőprogramok Egyéb szolgáltatások Mozgásprogramok Foglalkozás egészségügy Külföldiek ellátása Adó 1% Orvosaink rendelési ideje

Mozgásprogramok

 

GERINCTORNA  ~  NYAK-VÁLL MOBILIZÁLÓ TRÉNING  ~  KISMAMA TORNA

 

Szakrendelőnkben elérhető mozgásprogramjainkat azok számára ajánljuk, akik szeretnék megelőzni vagy enyhíteni a mozgásszervi panaszaikat, javítanák testtartásukat, illetve várandósságuk alatt is szeretnének tudatosan tenni fittségük megőrzéséért.

 

Miért érdemes hozzánk jönni?

  • Kis létszámú csoportok
  • Figyelem – az egyéni igényeket is szem előtt tartjuk
  • Tapasztalt, szakképzett gyógytornász vezeti a foglalkozásokat
  • Célzott, kíméletes, mégis hatékony gyakorlatok

 

Árak és általános tudnivalók

  • Időtartam: 45 perc / alkalom
  • Ár:
    • Órajegy: 3.000 Ft / alkalom
    • Bérlet: 5 alkalmas bérlet 12.500 Ft (2.500 Ft/alkalom), amely a kiállítástól számítva 6 hétig érvényes
  • Csoportlétszám: maximum 4–7 fő
  • Helyszín: a Kapás utcai szakrendelő épülete (1027 Budapest, Kapás utca  22.) - I. emeleti tornaterem
  • Csoportok indulása: 2025. június 01-től folyamatosan
  • Jelentkezés: a bejelentkező űrlap kitöltésével

 

Tovább a belejelentkező űrlapra 

 

Elérhető mozgásprogramok

 

Kis létszámú csoportok, személyre szabott figyelem – tapasztalt szakember vezetésével

 

 

Gerinctorna

Fókuszban a gerinc stabilitásának növelése, a testtartás javítása, a mélyizmok erősítése, az esetleges panaszok csökkentése és a hosszú távú egészségmegőrzés.

A célzott gyakorlatok a teljes gerincet megdolgoztatják és erősítik, kíméletesen, mégis hatékonyan segítve a mindennapi terheléshez való alkalmazkodást.

 

Kifejezetten ajánlott:

  • rendszeres ülőmunkát végzőknek
  • mozgásszegény életmód esetén
  • számítógéppel dolgozóknak
  • hát- és derék panaszok esetén korosztálytól függetlenül

 

Nyak–váll mobilizáló tréning

Fókuszban a nyaki és vállövi izomfeszültségek oldása, a testtartás javítása, a hát és váll izmainak erősítése, a krónikus mozgásszervi panaszok megelőzése.

A foglalkozáson kíméletes, ülve végezhető gyakorlatokkal lazítjuk és erősítjük a nyak, váll és a hát izmait, oldjuk az esetleges nyaki- és váll feszülés, hátfájdalmat.

 

Kifejezetten ajánlott:

  • rendszeres ülőmunkát végzőknek számítógéppel dolgozóknak mozgásszegény életmód esetén,
  • korosztálytól függetlenül gyakori fejfájásban szenvedőknek (csak szakorvosi kivizsgálást követően)
  • korábbi vállízületi panasz elmúlását követően, megelőzés céljából
  • korábbi nyaki panasz elmúlását követően, megelőzés céljából

 

 

Kismama torna

Fókuszban a várandósság alatti fittség megőrzése, az izmok erősítése, nyújtása, a test szülésre való tudatos felkészítése, a várandóssággal járó panaszokat (pl. derékfájás, lábdagadás, fáradtság) enyhítése.

Kizárólag a betöltött 14. héttől ajánlott, kifejezetten a várandós kismamák igényeire szabott torna során erősítjük a medence és törzs izmait, kiemelt figyelmet fordítunk a gátizomzat állapotára.

Fontos: A tornán való részvételhez szülész-nőgyógyász szakorvos írásbeli hozzájárulása szükséges!

 

 

Milyen esetekben nem ajánljuk mozgásprogramjainkat?

  • meglévő, akár súlyos mozgásszervi panaszok esetében
  • a tornaórát megelőző 3 hónapon belül történt bármiféle műtétet követően (szemműtét is!)
  • ha bármilyen változás történt az egészségi állapotában vagy olyan panaszt tapasztalt, amit korábban nem (pl. fülzúgás, szédülés, fájdalom)
  • kezeletlen magasvérnyomás esetén
  • ha nem tud önállóan mozogni, segítség nélkül felkelni, felállni
  • várandósság alatt (kivéve: kismama torna, a várnadósság 14. hetétől)

 

Jelentkezés és kapcsolat

Az órákra az alábbi jelentkezési űrlapon keresztül regisztrálhat, vagy közvetlenül felveheti a kapcsolatot a mozgásprogramok vezetőjével is.

Elérhetőség: Ács Alexandra kapas.torna@gmail.com

 

Tovább a belejelentkező űrlapra

 

A foglalkozásokat vezeti

Ács Alexandra

okleveles gyógytornász, fizioterapeuta

A mozgásterápia számomra mindig többet jelentett a puszta gyakorlatoknál. A betegellátásban töltött évek során tapasztalot szereztem a különböző eredetű gerincfájdalmak, porckorongsérv, ízületi problémák, neurológiai eredetű panaszok kezelésében, illetve balesetek, műtétek utáni rehabilitációban is.

Ezek a tapasztalatok tanítottak meg arra, mennyire fontos a személyre szabott odafigyelés – arra, hogy kinek mire van szüksége, milyen tempóban és milyen támogatással tud biztonságban mozogni.

Olyan tornaórákat vezetek, ahol a hangsúly a megelőzésen, a tudatosságon és az örömteli, szabad mozgás megtapasztalásán van. A kis létszámú csoportokba lehetőségem van arra is, hogy személyre szabott figyelemmel kísérjem a résztvevőket.

Szeretettel várom, ha szívesen mozogna biztonságos, támogató környezetben – akár újrakezdőként, akár megelőzés céljából.

 

 

Gyakori kérdések

Az alábbiakban összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket tornafoglalkozásainkkal kapcsolatban.

Amennyiben további információra van szüksége, vagy felmerülő kérésére nem talál választ, kérjük, vegye fel kapcsolatot gyógytornász munkatársukkal, aki készséggel válaszolni fog valamennyi kérdésére. 

Elérhetőségkapas.torna@gmail.com

 

  1. A torna foglalkozások gyógytornának minősülnek? Kiscsoportos mozgásprogramjaink célja a megelőzés, az egészségtudatosság támogatása. A foglalkozásokat szakképzett gyógytornász vezeti, de a programok nem minősülnek gyógytornának.
  2. Szükséges orvosi beutaló vagy előzetes vizsgálat? Nem szükséges, kivéve a kismama tornát, amelyhez írásos szülész-nőgyógyász szakorvosi hozzájárulás kérünk. Az órákon mindenki saját felelősségére vesz részt. Ha bármilyen kérdése, kétsége, illetve mozgásszervi problémája van, kérjük egyeztessen a foglalkozást vezető kollégával a megadott elérhetőségen. Elérhetőségkapas.torna@gmail.com
  3. Teljesen kezdőként is részt vehetek az órákon? Igen, bátran jöhet akkor is, ha régóta nem mozgott rendszeresen. A kis létszámú csoport lehetővé teszi, hogy figyelembe vegyük az egyéni igényeket és tempót is.
  4. Mit hozzak magammal a foglalkozásra? Kényelmes, mozgáshoz alkalmas ruhát, beltéri váltócipőt vagy csúszásmentes zoknit, illetve egy törölközőt. A tornához szükséges eszközöket mi biztosítjuk, öltöző és zárható szekrény rendelkezésre áll.
  5. Hogyan tudok bejelentkezni az órákra? Az órákon való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
    1. Első alkalommal bejelentkezni a regisztrációs űrlap kitöltésével, majd a mozgásprogram vezető kollégánkkal történő telefonos/e-mail egyeztetés során lehetséges.
    2. Ezt követően, az egyes további alkalmakra e-mailen vagy telefonon tud előzetesen bejelentkezni. 
  6. Hogyan tudok fizetni? Az órák óra jeggyel (3.000 Forint/alkalom) vagy bérlettel (12.500 Forint / 5 alkalom) látogathatók, amelyet a foglalkozás előtt a Kapás utcai épület Betegfelvételi pultjánál vásárolhat meg. A fizetés bankkártyával vagy készpénzzel lehetséges.
  7. Van lehetőség bérletet átruházni vagy visszaváltani? A bérletek névre szólnak és nem átruházhatók. Visszaváltásra csak orvosi igazolással, tartós betegség vagy sérülés esetén van lehetőség.
  8. Mi történik, ha nem tudok eljönni egy alkalomra? A lemondást legalább 24 órával az óra előtt jelezni szükséges e-mailen vagy telefonon, bérletes részvétel esetén az alkalom így pótolható. Későbbi lemondás esetén az alkalmat sajnos elveszettnek tekintjük. Hirtelen betegség vagy baleset esetén kérjük, hogy vegye fel a kapcsolatot a foglalkozást vezető gyógytornásszal. Elérhetőség: kapas.torna@gmail.com
  9. Kaphatok személyes tanácsot a saját mozgásproblémámmal kapcsolatban? Az órákon általános, megelőzést és mozgás minőséget támogató programot végzünk, de minden alkalommal van lehetőség néhány mondatos egyéni egyeztetésre. Komolyabb, hosszabb távú panasz esetén egyéni, illetve szakorvosi konzultáció javasolt.
  10. Milyen rendszerességgel érdemes részt venni az órákon? Ideális esetben heti 1-2 alkalommal javasoljuk a részvételt a tartós fejlődés érdekében.
  11. Bent hagyhatom a tornafelszerelést az öltözőben két alkalom között? Nem. Az öltözőben kizárólag az adott foglalkozáson résztvevők tárolhatják személyes tárgyaikat az erre a célra kialakított zárható szekrényekben. A szekrénykulcs kizárólag a tornaterembe vihető a foglalkozás alatt, ezt követően kérjük a szekrényeket nyitott állapotban üresen hagyni. Az öltözőben hagyott tárgyakért a Szakrendelő felelősséget nem vállal.
  12. Mit tegyek ha elvesztettem valamit? A Szakrendelő területén hagyott tárgyakért semmilyen felelősséget nem vállalunk. Amennyiben elveszett vagy itt felejtett valamit, kérjük, hogy érdeklődjön a betegfelvételi pultnál. A talált tárgyakat 1 hónapig megőrizzük.